Půjčujeme koloběžky a elektrokola v Moravském krasu

Datum: 
Sobota, 29 Duben, 2017

OD 1.6.2018

Pro dospělé i děti půjčujeme koloběžky a elektrokola v Moravském krasu, tedy v regionu Blanensko, cca 35 Km severně od Brna. Půjčovna je umístěna v areálu přírodní Hospůdky Na Kasárnách, kterou najdete pod rozhlednou ,,Podvrší,, v obci Veselice okr. Blansko - mapa ZDE. V krásné přírodě jsou pro Vás připraveny značené trasy, kdy možné okruhy lze absolvovat až do vzdálenosti 30 km.

Půjčovna je vybavena kvalitními koloběžkami české výroby YEDOO NEW Mezeq a Kostka s 20" koly ve předu a 16" koly vzadu. Tento typ koloběžek zaručuje vysokou mobilitu, rychlost a průjezdnost terénem. Sám majitel firmy Michal Macháč je náruživým příznivcem koloběhu a jeho letité zkušenosti se promítají jak do výběru koloběžek, tak i do doporučení tras tak, aby vaše zážitky z výletu na koloběžkách byly co nejintenzivnější. Půjčujeme kvalitní elektrokola renomovaných značek.
Samotné koloběžky a elektrokola jsou potom vybavené brašnami s instantní opravnou sadou na lepení defektů, univerzální sadou nástrojů, pumpičkou, mapami tras a jednorázovou pláštěnkou. Je tedy zřejmé, že i nepřízeň počasí v průběhu cesty vás neohrozí.
Internetová adresa půjčovny : www.kolobezky-kras.cz

Půjčovna koleběžek a elektrokol Moravský kras je situována v obci Veselice, v objektu Hospůdka Na Kasárnách, přímo pod rozhlednou Podvrší - www.nakasarnach.cz 
Zde se můžete před i po cestě náležitě osvěžit širokým sortimentem nápojů i jídel včetně specialit na grilu!

V okolí je mnoho tras jak karatších, tak i delších vzáleností. Mnoho tras vede územím CHKO Moravský kras, kde na vás čeká mnoho zajímavých míst k prohlídce - Sloupsko-Šošůvské jeskyně, jeskyně Kůlna, Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně, jeskyně Balcarka, propast Macocha. Cesty k těmto lokalitám vedou  lokalitami známými jak Pustý a Suchý žleb, kde je mnoho volně přístupných jeskyní a krasových útvarů. Z Pustého žlebu vede k hornímu můstku propasti Macocha lanovka, se kterou se můžete vyvézt nahoru i s koloběžkami za mírný příplatek 10 Kč / 1 koloběžka!
Bodem obratu potom bývá lokalita Skalní mlýn s hotelem, restaurací, mnoha občerstveními, dětským hřištěm a prodejnamy suvenýrů. V lokalitě Skalní mlýn je též nový Dům přírody s interaktivními expozicemi a dětskou vnitřní hernou se vstupem zdarma. 
Dále doporučujeme vynikající asfaltový cyklo okruh z městyse Sloup zvaný jako Luka, s bodem obratu u Vlčí skály. Cestou můžete obdivovat nádhernou přírodu a v letních měsících navštívit koupaliště s restaurací, nacházející se na vaší trase!
 

Na cestách můžete navštívit:

  • Sloupsko-šošůvské jeskyně
  • Jeskyně Kůlna
  • Punkevní jeskyně s plavbami v krasovém podzemí
  • Propast Macocha
  • Kateřinská jeskyně
  • jeskyně Balcarka
  • Centrum Skalní Mlýn
  • suchý a Pustý žleb v délce cca 10Km s propadáním a vyvěráním ponorné krasové řeky Punkva a množstvím volně přístupných jeskyní. 
  • Dům přírody - přírodovědná interaktivní expozice, dětský koutek
  • Asfaltovaná trasa Sloup - Luka přes Vlčí skálu zpět přes sloupské koupaliště

CENÍK:
Cena : 50,- Kč / 1 hod koloběžka pro dospělé
Cena : 35,- Kč / 1 hod koloběžka pro děti
Cena : 20,- Kč zapůjčení rukavic, přilby

S koloběžkářským pozdravem - TRHNI SI NOHOU! se na vás těšíme!